e-Nabız üzerinden Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir?

Covid-19 testi yaptıran vatandaşlar, test sonucunu öğrenmek için sağlık tesislerine gitmek zorunda değil. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen e-nabız sistemi sayesinde, vatandaşlar sağlık kuruluşlarına gitmeden test sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenebiliyor.Yurt genelinde artan vaka sayıları ile birlikte Covid-19 testi yaptıran vatandaşların sayısı da artıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen          e-nabız sistemi sayesinde, vatandaşlar sağlık kuruluşlarına gitmeden test sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenebiliyor.E-NABIZ COVİD-19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?PCR ( Covid 19 ) test sonucu, test alımı sırasında verilen barkod ve pasaport numarası ile birlikte, Sağlık Bakanlığı'nın e-Nabız sisteminden öğrenilebiliyor.Covid-19 test sonucunu öğrenmek için yapılacak işlem basamakları şu şekilde;1- Herhangi bir Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak.2- Açılan Sayfada en başta yer alan e-Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak.3 - Açılan e-Nabız Sisteminde Covid-19 Test Sonuçlarını tıklamak.4- Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak.CORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan corona virüs testinin sonuçları, 1 ila 3 gün içerisinde e-Nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.

e-Nabız üzerinden Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir?
e-Nabız üzerinden Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir?

Covid-19 testi yaptıran vatandaşlar, test sonucunu öğrenmek için sağlık tesislerine gitmek zorunda değil. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen e-nabız sistemi sayesinde, vatandaşlar sağlık kuruluşlarına gitmeden test sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenebiliyor.

Yurt genelinde artan vaka sayıları ile birlikte Covid-19 testi yaptıran vatandaşların sayısı da artıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen          e-nabız sistemi sayesinde, vatandaşlar sağlık kuruluşlarına gitmeden test sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenebiliyor.

E-NABIZ COVİD-19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

PCR ( Covid 19 ) test sonucu, test alımı sırasında verilen barkod ve pasaport numarası ile birlikte, Sağlık Bakanlığı'nın e-Nabız sisteminden öğrenilebiliyor.

Covid-19 test sonucunu öğrenmek için yapılacak işlem basamakları şu şekilde;

1- Herhangi bir Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak.

2- Açılan Sayfada en başta yer alan e-Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak.

3 - Açılan e-Nabız Sisteminde Covid-19 Test Sonuçlarını tıklamak.

4- Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak.

CORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan corona virüs testinin sonuçları, 1 ila 3 gün içerisinde e-Nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.