Ingenuity, Mars'tan ilk renkli fotoğrafı gönderdi

NASA'nın Mars'a gönderdiği helikopter Ingenuity ilk renkli fotoğrafını gönderdi. NASA bir aksilik olmadığı takdirde pazar günü tarihi uçuşu gerçekleştirecek.NASA'nın Perseverance arazi aracıyla Mars'a gönderdiği Ingenuity helikopteri geçtiğimiz günlerde yere inmişti. Ingenuity, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde bir gece geçirdi.NASA son olarak Ingenuity'nin Mars'ta çektiği ilk renkli fotoğrafı paylaştı. Helikopterin alt tarafındaki kameraya takılan görüntüde Mars'ın yüzeyi net biçimde görülüyor.Uçuşu ertelenen Ingenuity'nin 11 Nisan'da havalanması hedefleniyor.Böylece Dünya dışında bir gezegende ilk defa uçan araç kullanılmış olacak.2.7 milyar dolarlık Perseverance Mars'ın yüzeyinden örnek toplayacak ancak Ingenuity'nin böyle bir görevi bulunmuyor.

Ingenuity, Mars'tan ilk renkli fotoğrafı gönderdi
Ingenuity, Mars'tan ilk renkli fotoğrafı gönderdi

NASA'nın Mars'a gönderdiği helikopter Ingenuity ilk renkli fotoğrafını gönderdi. NASA bir aksilik olmadığı takdirde pazar günü tarihi uçuşu gerçekleştirecek.

NASA'nın Perseverance arazi aracıyla Mars'a gönderdiği Ingenuity helikopteri geçtiğimiz günlerde yere inmişti. Ingenuity, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde bir gece geçirdi.
NASA son olarak Ingenuity'nin Mars'ta çektiği ilk renkli fotoğrafı paylaştı. Helikopterin alt tarafındaki kameraya takılan görüntüde Mars'ın yüzeyi net biçimde görülüyor.
Uçuşu ertelenen Ingenuity'nin 11 Nisan'da havalanması hedefleniyor.
Böylece Dünya dışında bir gezegende ilk defa uçan araç kullanılmış olacak.
2.7 milyar dolarlık Perseverance Mars'ın yüzeyinden örnek toplayacak ancak Ingenuity'nin böyle bir görevi bulunmuyor.