Yayın ilkeleri

YAYIN İLKELERİ

thenewsturk.com sitesi 5651 sayılı kanunda tanımlanan “içerik sağlayıcı” olarak yayın yapmakta ve hizmet vermektedir. Sitemiz hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir; ayrıca içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanununun 36. ve 37. maddeleri ve basın-yayın ilkeleri esas alınarak oluşturulmaktadır. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. thenewsturk.com sayfalarda yer alan harici linklerin sorumluluğunu almaz. 5651 sayılı yasanın 4. maddesinin 2. fıkrası “İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.” şeklinde düzenlenmiştir. Sitemiz de bu kapsamda yayın yapmakta olup; sunulan bağlantılar kaynaktan olduğu gibi aktarıldığından dolayı, herhangi bir benimseme söz konusu değildir.

YAYIN ŞEKLİ
thenewsturk.com sitesinde yer alan haberler, Türkiye’nin en çok okunan gazete ve internet sitelerinin haberlerinin özetlerinden/tanıtımlarından oluşmaktadır ve RSS/Feed okumaya izin veren internet sitelerinin RSS akışlarından, izin verilen ölçülerde (başlık, içerik özeti, resim ve yayınlama saati) veri akışı sağlanmaktadır. Ayrıca, sitemizde özet olarak sunulan haberlerin tamamının okunması için ilgili internet sitesindeki habere yönlendirme yapmak maksadıyla kaynak bağlantı verilmekte olup; ek olarak iFrame (çerçeve) yöntemiyle kaynak sitenin ilgili sayfası da içeriğe eklenerek, gelen hit (trafik) doğrudan kaynak siteye yönlenmektedir.

YASAL BİLDİRİMLER
Dolayısıyla sitemizde yer alan tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanununun 36. ve 37. maddeleri ve basın-yayın ilkeleri esas alınarak oluşturulmaktadır. Herhangi bir haberden dolayı rahatsızlık yaşayan, haberin gerçekliğinden şüphe eden, telif hakkı, şikayet ve hukuka aykırılık vb. bildirimde bulunmak isteyen hak sahipleri, İletişim sayfamız veya mail adresimiz üzerinden iletişim kurmanız halinde, çözüme kavuşturulacaktır.

Mail adresi: admin@thenewsturk.com

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. thenewsturk.com'u kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.